Uncategorized

Nadwaga u dzieci

Nadwaga u dzieci

Wpływ otyłości u dzieci psychicznego i fizycznego rozwoju – Portal projekt obsługiwane konkursie Ministerstwa Kultury i informacja na podstawie tego, że robi to istotny społecznie temat, przyczynia się do zapobiegania otyłości u dzieci.

Otyłość to choroba

Otyłość to chorobaOtyłość ogłoszony najczęstszą przewlekłą chorobą wieku dziecięcego, dlatego konieczne jest, aby rozmawiać na ten temat na wszystkich poziomach – w rodzinie, wychowanie – instytucje edukacyjne i zdrowotne, klubów sportowych, wśród rówieśników – do potencjalnych pacjentów wykazało uwagę niebezpieczeństwo niezdrowej diety i otyłości jako zarejestrowanej choroby współczesnej. Jeśli podejmowane są odpowiednie środki na rzecz zmniejszenia nadwagi, konsekwencje dla zdrowia psychofizycznego są mniejsze niż te, które uniemożliwiają kontrolę.

Pediatrów, endokrynologów i innych specjalistów w tej dziedzinie, że punkt otyłości u dzieci należy traktować bardzo poważnie, w celu leczenia choroby prawidłowo zbilansowaną dietę i podano aktywność. W ten sposób rozwijać pozytywne nawyki, które prowadzą do zdrowszego stylu życia, podczas gdy dorasta, a potem zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby związane z otyłością.

Według badań kilku amerykańskich uniwersytetach co trzecie dziecko jest otyłe, według badań, żywienia i aktywności fizycznej na nasze dzieci są pod zaleceniami które otyłość jest w stałym wzrostem w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Według najnowszych danych Batuty, liczba otyłych dzieci w Serbii wynosi 10% w porównaniu do całej populacji dzieci.

Zalecenia

ZaleceniaOtyłość oznacza, nadmiar tkanki tłuszczowej, co sugeruje, że kilka nadwaga nie oznacza a priori, że dziecko jest otyłe, lub wykazuje tendencję w kierunku niewielkimi funtów pozyskiwania i zwraca uwagę rodziców, aby uzyskać dostęp do specjalnej diety i to dziecku aktywności fizycznej do odegrania i szkolenie potencjalnych otyłości pieczone. Problemy z zwiększoną masą ciała zaczynają się w wieku 5 i 6 lat, lub w okresie dojrzewania. Liczne badania wykazały, że dziecko, które jest otyłe w wieku 10-13 lat, jest w 80% prawdopodobne, że jest otyłe późno w wieku dorosłym.

Dodatkowe zalecenia stowarzyszenia pediatrów jeść różnorodne, który jest stale wprowadzania nowych pokarmów do dzieci biorących udział w zakupie i przygotowywania żywności. Dzieci powinny jeść częściej w domu częściej w rodzinnych spotkaniach, aby ograniczyć wizyty w restauracjach, zwłaszcza fast foodach. Dziecko nie powinno być przeprowadzone przed ekranem telewizora lub komputera więcej niż 2 godziny dziennie i ekrany nie powinny znajdować się w pomieszczeniach, w których dzieci śpią, rada jest, że częste w ostatnich latach ze względu na styl życia rodziców, którzy nie dbają o tych ważnych elementów dorastania dzieci.

Najważniejszą korzyścią z każdego rodzaju aktywności fizycznej jest zapobieganie otyłości u dzieci, a jednocześnie wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego, układu krążenia, układu oddechowego i układu odpornościowego, które wspólnie doprowadzić do stanu równowagi psychicznej i podnoszącym nastrój. Ważne jest, że dzieci uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego i zajęć sportowych w szkole, które regularnie chodzą na szkolenia wybrane sportowych i codziennych sportów rekreacyjnych jak jazda na rowerze, rolkach, bieganie, co najmniej pół godziny.

Ważnym elementem w zapobieganiu otyłości u dzieci i snu, co wpływa na, które regulują apetyt, takie jak. Ponadto, ważne jest regularne rytm snu i czuwania w ciągu dnia w celu regulacji metabolizmu, ponieważ brak snu prowadzi do zmęczenia dziecka w ciągu dnia, a więc pośrednio zmniejszoną aktywność fizyczną.