Uncategorized

Biegunka-wprowadzenie w to powszechna choroba

Biegunka-wprowadzenie w to powszechna chorobaTwój system trawienny jest wrażliwy na zmiany diety i stylu życia. Kiedy nieznane substancje, takie jak bakterie i wirusy wnikają w organizm, mogą wystąpić problemy z trawieniem, z których najbardziej powszechne jest biegunka big-talents.eu.

Biegunka charakteryzuje się płynnym lub wodnistego stolca, który pojawia się pilnie i często (więcej niż trzy razy dziennie).1 biegunka jest zwykle objawem zakażenia w przewodzie pokarmowym i często towarzyszy towarzyszącymi objawami, takimi jak: ból brzucha, skurcze, gazy, nudności, wzdęcia brzucha i zmęczenie. Warunek typowo trwa nieco dni (ostrych), ale gdy ono upiera się na nieco tygodni (przewlekłe), do tego potrzebuje adresującym w celu uniknięcia poważnych komplikacj.2,3

Dlaczego Występuje Biegunka?

Biegunka uderza, kiedy żywności i płynów, które można spożywać, przechodzą zbyt szybko przez okrężnicę, zanim zdążą powstać w półstałe krzesło, co prowadzi do wodnisty стулам, które mogą towarzyszyć inne przykre konsekwencje, takie jak drgawki i gaz.4 Istnieją różne przyczyny biegunki.

Jedna wspólna przyczyna do tego warunki zarówno w dzieciach, jak i dorosłych zakażenie spowodowane przez kiszki choroba przewodu pokarmowego, które mogą być spowodowane przez pasożyty, wirusem (jak rotawirusy lub norowirus) lub bakteriami, które często znajdują się w zanieczyszczonej żywności lub wody.Pięciu

Inną częstą przyczyną biegunki są leki, np. antybiotyki. Antybiotyki zabijają i dobre i złe bakterie w twoim jelicie, naruszając ich naturalnej równowagi. To naruszenie może prowadzić nawet do zakażenia bakteriami Clostridium difficile, potencjalnie zagrażające życiu. Sztuczne substancje słodzące, takie jak sorbitol i mannitol, które często są używane w produktach bez cukru, może także powodować biegunkę u zdrowych ludzi.Sześciu

Ważne Fakty O Biegunce

Ważne Fakty O BiegunceSzacuje się, że rocznie na świecie rejestruje się 2 miliardy przypadków biegunka zakaźna choroba.7 co jest niepokojące, to to, że według danych Światowej organizacji zdrowia (WHO), диарейные choroby są drugą najczęstszą przyczyną śmierci dzieci w wieku do 5 lat, corocznie zabierając około 760 000 istnień ludzkich.

Największe zagrożenie, tworzona biegunka, – odwodnienie; woda i elektrolity (sód, chlorek, potas i wodorowęglan) są tracone przez luźne stolce, wymioty, mocz i pot. Jeśli nie wymienisz, następuje odwodnienie i, jeśli to staje się ciężkie, może prowadzić nawet do śmierci. Jednak w wielu przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowych chorób można uniknąć za pomocą bezpiecznej wody pitnej, odpowiedniej higieny.8 w najwięcej skrzynek, traktowanie dla biegunki adresuje odwodnienie; utracone płyny i elektrolity uzupełniane.

Należy Poważnie Traktować Biegunki

W ogóle, ostra biegunka odejdzie na swoje bez obróbki. U dorosłych biegunka spowodowana choroba przewodu pokarmowego, zwykle mija po kilku dniach, jak tylko system odpornościowy walczy z infekcją.9 jednakże, należy pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu.

Należy Poważnie Traktować BiegunkiZ drugiej strony, należy pamiętać, że biegunka może być poważnym w niemowląt i małych dzieci, ponieważ mogą one łatwo stracić zbyt dużo płynów i odwodniony szybciej, niż u dorosłych. Jeśli w ciągu 24 godzin u dziecka było sześć lub więcej płynnych i ciekłych Krzesła, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.Dziesięciu

Biegunka jest również jedną z głównych przyczyn utraty zasilania z powodu zmniejszenia spożycia pokarmu i wchłanianie składników odżywczych. W konsekwencji, może to stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.11 artykuły te zapewni państwu ważne informacje, które pomogą zapobiegać lub leczyć tę chorobę, a także uniknąć poważnych powikłań.